Vytisknout

LOKALITA

Lokalita Dražky se nachází v katastrálním území obce Tehov, jihovýchodně od Říčan u Prahy (Praha-východ). Plánovaná výstavba rodinných domů navazuje na původní zástavbu obce Tehov.

Jednotlivé pozemky jsou usazeny do mírného jižního svahu s výhledem do dáli na krajinu. Lokalita Dražky s nedalekým vstupem do Říčanského lesa, který je jediným co odděluje plánovanou výstavbu od města Říčany. Promyšlená koncepce moderního bydlení, v nedotknuté přírodě, je tak vhodná nejen pro mladé rodiny, ale i pro páry hledající klidné a komfortní bydlení v blízkosti Prahy.

Dopravní dostupnost Tehov

Výborná dopravní dostupnost klidné lokality je zajištěna jak blízkým vlakovým spojením na trase Praha – Říčany - Benešov, tak rychle dostupnou dálnicí D1. Je možné využít také pravidelné autobusové linky do Říčan.

Občanská vybavenost Říčany a Praha východ

Veškerá občanská vybavenost se nachází v blízkých Říčanech – jsou zde čtyři základní školy, dvě gymnázia, obchodní akademie, obchody, nemocnice, lékaři a další služby. V pěší dostupnosti je pak ZŠ v Tehově. Nová mateřská škola se nachází přímo v zástavbě Hačalka. Pro větší nákupy je ideální 10 km vzdálené nákupní centrum v Průhonicích, jehož součástí je také největší aquapark v ČR. Prodejna potravin je v Tehově i ve Světicích pár minut pěšky.

Příroda a okolní krajina v Tehově

Mírně zvlněná krajina je charakteristická svým venkovským rázem, rybníky a stromovými alejemi, které lemují úzké silnice. Kolem obce Tehov a přímo za lokalitou Dražky se rozkládají smíšené lesy, paseky, pole a louky - ideální pro aktivní odpočinek, procházku, běh či cyklistiku, v zimních měsících také běžkování.

Oblast se navíc nachází v proudu výjimečně čistého vzduchu ze Šumavy, o jehož kvalitě svědčí také Olivova plicní dětská léčebna za Říčanským lesem v Říčanech.

Naučná stezka Mikešova cesta, vedoucí z Říčan do Hrusic a vedoucí kolem lokality Dražky, je krásným příběhem představujícím Ladův kraj. Dražky jsou mimo jiné také výborným výchozím bodem pro výlety do Posázaví, na Slapy, do Kutné Hory či pro cyklistické výlety kolem Jevan. V létě se nabízí i přírodní koupání v blízkých Jevanských rybnících.